تاریخچه کمپانی هواوی از زمان تاسیس تا در حال حاضر

تاریخچه کمپانی هواوی از زمان تاسیس تا در حال حاضر

تاریخچه شرکت هواوی از مجال تاسیس تا هم اکنون
وقتی مایکروسافت هم نتوانست
فرایند رشد و نگهداری کاربران سیستم‌عامل‌های گوشی و طبیعتا گوشی‌هایی که این سیستم‌عامل‌ها را دارا هستند از چیزی به اسم فیدبک مثبت تبعیت می کند .

 

به این مفهوم که هر چه فروش گوشی‌های دارای یک سیستم‌عامل مختص بیشتر باشد , توسعه‌دهنده‌های بیشتری برای آن سیستم‌عامل اپلیکیشن ساخت خواهند کرد . در سود تعداد اپلیکیشن‌های آن ارتقا خواهد یافت .

 

هرچه نیز تعداد اپلیکیشن‌ها ارتقا یابد , طبیعتا تعداد کسانی که به‌سوی این سیستم‌عامل کشیده میگردند بیشتر میگردد .

 

این یک سیستم با فیدبک مثبت میباشد . ارتقاء یک کدام از این دو متغیر یعنی «تعداد اپلیکیشن‌ها» و «فروش گوشی» روی همدیگر تاثیر مثبت می‌گذارد .

 

ساخت یک سیستم‌عامل نو برای یک شرکت وسیع کار سختی نمی باشد البته تبدیل آن به رقیبی برای سیستم‌عامل‌های جانور بسیار سخت و مستلزم و پول و سعی فراوانی است .

 

هواوی
به عنوان مثال هنگامی‌که مایکروسافت سعی کرد سیستم‌عامل ویندوز فون خویش را رویش دهد , به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن پول پرداخت میکرد که اپلیکیشن خویش را برای ویندوز فون هم بنویسند .

 

البته در نهایت به جهت عدم‌استقبال یوزرها و مشکلات ویندوز فون , مایکروسافت این پروژه را متوقف کرد . در دنیایی که در آن غولی نظیر مایکروسافت نتواند از عهده این کار بر‌آید , بعید است که هواوی بتواند .

 

هواوی نیز اگر بخواهد سیستم‌عامل خود را توسعه و گسترش دهد مجبور است چنین کاری بکند . تا به امروز هواوی هیچ دلیلی برای چنین کاری نداشته است ; چون اندروید یک سیستم‌عامل کدباز است که هواوی آن را در گوشی‌های خویش با مقداری تغییرات استفاده میکرد .

 

از آن‌سو هم گوگل خدمات و به‌روزرسانی‌های امنیتی و نرم‌افزاری اندروید را تامین میکرد و مهم‌تر از آن یک دکان اپلیکیشن یعنی فروشگاه پلی را داشت که به تمام گوشی‌های اندرویدی سرویس ها ارائه می‌داد .

 

اندروید اکوسیستمی بود که هواوی و سایر شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های اندرویدی در آن می‌توانستند حرفی برای بیان کردن داشته باشند . البته دستور دونالد ترامپ به تحریم هواوی منجر می‌شود که در فیض گوگل دیگر خدماتی به گوشی‌های اندرویدی تولید هواوی نخواهد بخشید .

 

تحریم هواوی , تحریم‌های نرم و مشقت بار
تحریم هواوی تاثیری دو جنبه‌ای دارااست . جنبه اولیه شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای تلفن همراه را مستقیما زیر تاثیر قرار خواهد که ولی در نهایت دود آن به دیده مشتریان هم میرود .

 

جنبه دوم تحریم هواوی همین زمینه عدم دسترسی هواوی به سرویس ها گوگل است که مستقیما روی بازار تلفن‌های یاور و مشتریان تاثیر می گذارد . ما در‌پی میخواهیم این دو جنبه مورد را گشوده کنیم ; ولی پیش از آن بگذارید یه خرده از تاریخچه‌ هواوی بگوییم .

 

تاریخچه هواوی
شرکت هواوی بوسیله رن ژنگفی ( Ren Zhengfei ) در سال ۱۹۸۷ تاسیس شد . رن ژنگفی فارغ‌التحصیل دانش کده چونگ‌کنیک ( Chongqing نمایندگی هواوی ) چین است . او بعد از فارغ‌التحصیلی به موسسه تحقیقاتی ارتش جمهوری کردار چین پیوست و به‌عنوان یک محقق فناوری در‌این این موسسه شاغل شد .

 


رن ژنگفی کمپانی هواوی را در سال ۱۹۸۷ با ۲ هزار دلار سرمایه اولیه تاسیس کرد . کمپانی هواوی در اولِ کار خویش امکانات سوئیچینگ را برای سیستم‌های مخابراتی می‌ساخت . این موسسه مشاوره‌های تخصصی در حوزه ارتباطات برای شرکت‌های متفاوت در داخل و خارج از نیز ارائه می‌داد .

 

 

 

 

Joomla extensions by ZooTemplate.com